Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Gyvenimo kelio skaičius 5

PENKETUKAS – tai augimas ir orientacija; pavojus ir neužtikrintumas; laisvė ir permainos; valdžia; kūrybinių ieškojimų skaičius. Globoja Merkurijaus planeta.

Pagal pitagoriečių filosofiją, šis skaičius simbolizuoja žmogų, suvokiantį save ir kupiną žmogiškumo. Taip pat žmonių porą ir Dieviškąją Trejybę. Žmogus, stovintis ant žemės, pakeltais pečiais ir išskėstomis rankomis, nori apkabinti viską, kas tik jį supa, o jo protas nukreiptas į begalybę.

Penketukų žmonių kelias dažniausiai akmenuotas, pilnas nenumatytų atsitiktinumų ir kartais einantis bedugnės kraštu, nes nemėgsta vienodumo ir monotoniškumo. Naujos vietos, nauji žmonės ir nauji įvykiai traukia juos su tokia jėga kaip ir naujos idėjos. Galbūt todėl jų talentas – daryti įtaką ir būti reikiamiems, o jų poreikis – bendrauti su tais, kurie į jų atsaką gali imtis veiksmo. Bet koks bendravimas aktyvizuoja jų abstraktų protą. Apskritai jie geranoriški žmonės, visada turintys draugų.

Merkurijus jiems dovanoja greitą orientaciją ir nuovokumą. Jie nevengia sunkumų, tačiau nepakelia vienodumo, juose visą laiką kirba avantiūrizmo gyslelė. Todėl įstatymai ir draudimai ne jiems. Dėl to jie geriau už kitus moka pradėti viską iš pradžių, tiesiog nuo nulio. Gauta iš Merkurijaus savybė greitai viską perprasti leidžia jiems visur jaustis kaip namuose. Jie greitai ir lengvai išmoksta užsienio kalbų, suvokia kitų tautų tradicijas. Penketukų mokytojas ne knygos, o pats gyvenimas. Eidami per gyvenimą jie nemėgsta kitų patarimų. Dėl to pasitaiko nemalonumų, tačiau už jų, skuodžiančių pirmyn į naujas aukštumas, nugarų.

Penketukų veiksmai bei elgesys dažnai pasireiškia netikėtai ir su nenuspėjamomis pasekmėmis. Atsitikus bet kokiems nemalonumams ar bėdoms, jie visada išeina iš vandens sausi. Dažnų permainų įprotis trukdo įvertinti ir numatyti realias perspektyvas. Jie visada siekia eiti pirmyn ir nemato, kas yra visai čia pat po kojomis.

Turėdami nuostabų ir skvarbų protą, originaliai mąstantys, jie turi labai daug kūrybinių gabumų ir ypatingą išradingumą.

Penketukai – tai individualistai, jie absoliučiai nepriklausomi, jų veiksmams vadovauja milžiniška meilė laisvei. Jie nepasiduoda jokiam jungui ir apribojimams, atkakliai priešinasi bet kokiam diktatui tiek iš artimųjų, tiek ir visuomenės pusės. Kadangi visą laiką kovoja už savo laisvę, vadovauti jiems reikia intelektualiai ir diplomatiškai, kitu atveju jie nieko nepagalvoję nutrauks bet kokius ryšius.

Penketukai labai nervingi, neramūs, audringi ir lengvai supyksta. Jie akimirksniu reaguoja į išorinius dirgiklius, nuolat keičia savo planus, elgiasi kaip vėjarodė pučiant vėjui. Tokia būsena sukelia jiems nuolatinę nervinę įtampą. Jų veiksmai kartais nenumatomi. Kiekvieną dieną Penketukai nubunda su nauja nuotaika, kuri svyruoja nuo melancholijos iki euforijos, nuo baikštumo iki agresijos. Kartais tokios permainos įvyksta vos per kelias minutes. Todėl visiškai aišku, kad jie gyvena daug įvairiau ir aktyviau negu kiti. Juos viskas domina, ir be abejonės, jie patys dalyvauja įvykiuose, tačiau niekada nepasineria visiškai. Penketukai įvairias idėjas ir situacijas priima šaltai, nagrinėdami jas intelektualiai ir beveik niekada neleidžia jausmams užtemdyti proto.

Nors jie dažnai stiprūs, dinamiški, energingi ir todėl gali atrodyti apsupti pasaulinio masto žmonių, tačiau iš tikrųjų pasilieka naivūs ir atviraširdžiai kaip vaikai. Jų nedrąsa tokia paprasta, kad tai juos daro meilius ir patrauklius.

Penketukai žmonės intelektualūs, patrauklūs, turintys gerą in­tuiciją ir dvasiškai turtingi, jaučiantys nuolatinį evoliucijos ir vidinio progreso poreikį. Jie turi nuostabiai lankstų charakterį. Nuo pačių sunkiausių smūgių jie atsitiesia nuostabiai greitai, atrodo, kad nie­kas jų ilgai slėgti negali. Kadangi jų simbolis – gyvsidabris (o tai Merkurijaus įtaka), tai Likimo smūgiai jų charakteriui nepalieka jokių pėdsakų. Jeigu jie geri žmonės, tokie ir pasilieka; jeigu blogi-jokie pasaulio pamokslai jų nepamokys.

Pagrindinis Penketukų trūkumas yra tas, kad jie dažnai jaučia įtampą, esant mažiausiam spaudimui greitai praranda savitvardą, tampa suirzę, nepajėgia pakęsti kitų trūkumų. Paprastai tai nervingi, avantiūristiniai, judrūs ir seksualūs, turintys potraukį į alkoholį žmonės.

Penketukai turi nuolat kovoti su savo dideliu nekantrumu, kuris neleidžia jiems tapti ištvermingiems reikiamu momentu. Besikeičiančios nuotaikos, audringa reakcija ir užgaulūs jų išpuoliai gali sužlugdyti ryšius su kitais žmonėmis.

Penketukai, kuriems pavyksta pakeisti save, kurie išmoksta atsipalaiduoti, susikoncentruoti, save nuolat valdyti, nors tam ir tektų daug pastangų įdėti, turi šansų tapti žymiais žmonėmis, išskirtinėmis asmenybėmis.

Rutina, monotoniškumas arba nieko neveikimas yra mirtinai pavojingi bet kokiam Penketukui. Be aktyvaus gyvenimo jų dvasia išblėsta, ir tada žmogus jaučiasi labai nelaimingas, depresuotas, nedraugiškas ir nusivylęs. Kad Penketukai save galėtų išreikšti, jų darbas turi būti judrus, įvairiapusiškas ir įdomus.

Penketukų impulsyvumas, nenumaldomas aktyvumas ir nuolatinė kovos parengties būsena (kadangi jie iš savęs reikalauja visiško atsidavimo) sukelia jiems vidinę įtampą, dėl kurios po kiek laiko tenka gailėtis. Nors ir slepia, Penketukai išgyvena nuolatinę įtampą ir kartais jaučiasi nepatikliai, o tai gali pakenkti jų sveikatai. Todėl jie dažnai serga nervų ir skrandžio ligomis. Ir visa tai tik dėl per aktyvaus gyvenimo būdo.

Kaip kūrybingi ir mokantys prisitaikyti gyvenime žmonės, jie pasiekia sėkmės įvairiose srityse, nes greitai mokosi ir tobulėja bet kokioje srityje, tačiau su viena sąlyga – darbas turi būti įdomus, dinamiškas ir turintis naujos informacijos. Jiems puikiai tinka tokios profesijos, kurios reikalauja iniciatyvos, mąstymo lankstumo, nuovokos ir drąsumo. Reikia vengti specialybių, paremtų praktiškumu, skrupulingumu ir pastovumu.

Geriausias pasirinkimas Penketukams gali būti reklama, diplomatija, žurnalistika, sportas ir įvairios meno rūšys, taip pat profesijos, kuriose reikia drąsos ir rizikos, pavyzdžiui, alpinisto, lakūno bandytojo, jūrininko, medžiotojo.

Penketukai, besiveržiantys į tobulumą, smalsūs, turintys analitinį mąstymo būdą, tinka moksliniams tiriamiesiems ir išradybos darbams.

Politiko, advokato, žvalgo, valstybės patarėjo darbai atitinka Penketukų energiją.

Pinigai, tokie svarbūs kitiems, Penketukams nėra didelė vertybė. Jie mėgsta pinigus švaistyti, tačiau jų trūkumas ne per labiausiai juos jaudina ir neparalyžiuoja. Kartais jie elgiasi neapdairiai, gali surizikuoti visu savo turtu drąsiai operacijai įvykdyti. Jeigu Penketukai turi pinigų-važinėja taksi, o jei neturi-eina pėstute, ir beje, visiškai patenkinti. Todėl Penketukai turėtų savo finansinius reikalus atiduoti tvarkyti kitiems žmonėms.

Penketukai nemėgsta ir nemoka vadovauti ir dažnai sukelia sumaištį tarp pavaldinių savo kintančiomis nuotaikomis. Su jais dirbti labai lengva, kai reikalai klostosi gerai, ir tampa labai sunku, jeigu jiems iškyla kokių nors problemų.

Penketukai malonūs, atviri, kartais mėgstantys pasigirti, impulsyvūs ir, kaip niekas kitas, pilni užkrečiamo gyvenimiško entuziazmo. Paprastai turi daug gerbėjų, nors kartais jų prisirišimas paviršutiniškas, nes per daug laiko skiria kitiems reikalams ir nenoriai reiškia savo jausmus.

Nors ir romantiški, turintys svajoklišką charakterį ir didžiulį patrauklumą, jie ne visada elgiasi pakankamai drąsiai ir yra baikštūs, nepasitikintys priešinga lytimi. Jų kalbos dovana išsenka, kai nori išreikšti savo jausmus mylimajam.

Apdovanoti didžiule fantazija, jie įpratę idealizuoti savo ryšius su žmonėmis ir todėl kartais pasijunta apgauti draugų ar mylimųjų. Jeigu jų gyvenimas įdomus ir visavertis, jų gyvenimo meilė ir linksmumas užkrečiamas ir neatremiamas, tačiau jeigu jie prislėgti ir nusivylę, jų šiurkštumas ir audringumas tampa nepakeliami.

Penketukai gali padaryti laimingą savo sutuoktinį, nes su jais gyvenimas įdomus ir patrauklus, jeigu tai bus tokie žmonės, kurie ieško įdomaus gyvenimo ir bėga nuo kasdienio nuobodulio.

Penketukai turi būti labai atidūs rinkdamiesi sau gyvenimo draugą. Geriausias pasirinkimas tai kitas panašaus charakterio Penketukas. Nebloga sąjunga gali būti su Trejetukais, nes abu jie entuziastingi ir mėgsta aktyvų gyvenimą.

Konservatyvūs ir gyvenimą mylintys Dvejetukai ir Šešetukai bus asmeninio Penketukų patrauklumo veikiami, tačiau jiems sunku eiti koja kojon su jais.

Penketukų ryšiai su Vienetukais, Ketvertukais ir Devynetukais sunkiai pasiekiami.

Add Comment